Látóképi-víztározó

Ponty-Centrum Horgász Egyesület

Hírek

Kapitális harcsa Látóképről

Hegedüs Csaba (Dreamfish HE) beszámolója:

Egyesületünk oszlopos tagja, Fekete Zoltán bőven rekordlistás harcsát fogott a mai napon. Szerencsésnek érzem magam, mivel végig szemtanúja voltam a hihetetlen élménynek. Dél tájékában találkoztunk Zolival Látóképen. Rövid eszmecsere után a tőlem nem messzi beállóban vert tanyát. Célzottan harcsára kezdett el horgászni. Egy óra leforgása alatt már két kisebb harcsa fogását tudhatta magáénak. Átjött hozzám, hogy láttam-e mekkora harcsa fordult az úszója mellett. Nem telt el öt perc sem, mire arra a cájgjára jelentkezett a kapás. Mivel végig láttam a rablást, azonnal átrohantam hozzá. Érkezésemkor annyit mondott, hogy ez nem kicsi lesz. Közel 30 perces fárasztást követően tudtuk elsőnek meglátni az óriási tekergő testet. Egyikőnk sem tudta megsaccolni, mekkora lehet. Partra húzáskor nem mertünk kockáztatni, ezért vágóhorog segítségét kellett igénybe venniük a srácoknak. Tetőtől talpig remegő testtel, önkívületi állapotban, kíméletesen sikerült a horogtól megszabadítani. Gyors fotózás és mérés után Zoli azonnal visszaengedte éltető elemébe a matuzsálemi kort megélő rekord harcsát. A hal pontos hossza 232 centiméter. Telefonos segítséget kérve, hossza alapján 80 kilogramm körüli lehetett a harcsa. Tiszta szívből gratulálunk a fogáshoz és Zoli példaértékű cselekedetéhez! Idézem szavait: Kövezzen meg bárki, de egy ekkora hal, mely életem fogása, többet érdemel, mint hogy barbár módon mutogassam, és a bográcsban végezze. Az élményt már nem veheti el tőlem senki, én döntöttem így, hogy visszaengedem.

Büszkék lehetünk mindannyian Fekete Zoltánra!

 

Szívből gratulálunk! Mind a harcsa megfogásához, mind ahhoz az önzetlenséghez, amivel mások számára is lehetővé tette, hogy ilyen élményben lehessen részük a jövőben a Látóképi víztározón! Reméljük egyre többen követik példáját! Köszönet érte egyesületünk, és sok-sok horgász nevében!

Molnár József Ponty-Centrum HE


 

Halászati őri telefon

Halőrház  telefonszáma:
+36 20 433 4460

Halőri telefonszám:
+36 30 113 1301

Tógazda telefonszáma:
+36 30 599 3314

Versenynaptár 2024.

Facebook oldalunk